Умные советы

Фундамент будинку – основа будівництва

фундамент для дома
-->

Фундамент будинку — це його основа, яка несе на собі повне навантаження всієї будівлі. З іншого боку, фундамент під будинок повинен міцно закріпитися в ґрунті для запобігання осіданням будівлі, які в свою чергу можуть викликати руйнування конструкції як частково, так і в цілому. Також фундамент запобігає попаданню вологи в стіни будинку через їхню основу.

Читайте в этой статье:

Види фундаментів

Фундаменти за способом зведення поділяються на такі види:

  • Стовпчастий фундамент — зводиться для будівель без підвалів, із полегшеною конструкцією. До таких будівель відносяться каркасні будівлі, виготовлені з колон, балок, ригелів, навісних панелей та ін. Стовпчастий фундамент має навантаження на основу грунту точково. Залежно від об’єкта, що зводиться, стовпчастий фундамент виконується як з каменю, бетону, так і з дерева.
  • Стрічковий фундамент – особливо частий вид фундаменту у будівництві. Параметри даного фундаменту визначаються характеристиками ґрунту, на якому він зводиться. Стрічковий фундамент застосовується в будинках, що складаються з несучих стін та плит перекриттів. Стрічкові фундаменти бувають монолітними та плитними.
  • Палевий фундамент — складається з паль, вбитих у ґрунт, які зверху перекриваються ростверком або монолітною залізобетонною плитою. Палевий фундамент використовується, коли характеристики грунту не дозволяють виконати традиційні види фундаменту, а також коли специфічні особливості будівлі, що проектується, створюють необхідність у зведенні саме пальового фундаменту.
  • Плитний фундамент — відноситься до плаваючого виду фундаментів, оскільки здатний вирівнювати горизонтальні та вертикальні переміщення ґрунту. Застосовується при великому навантаженні споруджуваної споруди і слабкій характеристиці ґрунту, на якому вона зводиться. Монтаж плитного фундаменту виконується під усією площею будівлі, що споруджується. Виконується цей вид фундаменту із залізобетону. Даний вид фундаменту дуже дорогий, але ідеальний для вологоізоляції цокольних приміщень і підвалів. Проте є різні методи здешевлення даного фундаменту шляхом застосування сучасних технологій.

Ідеальний фундамент – довговічний

  • Стійкий та міцний.
  • Правильних технічно обґрунтованих пропорцій та виконаний з якісних матеріалів.
  • Враховано співвідношення навантажень майбутньої будівлі на грунт його опору.
  • Стійкий до дії морозу.
  • Стійкий до дії ґрунтових вод.

Таким чином, довговічний фундамент під будинок досягається за рахунок всіх вище перерахованих факторів правильної виконаної гідроізоляції та застосування водо- та морозостійких матеріалів.

Етапи зведення фундаменту

Перед початком зведення фундаменту необхідно знати характеристики будівлі, що будується, щоб визначитися з навантаженням фундаменту. Також важливим кроком буде визначення виду ґрунту на території будівництва та рівні ґрунтових вод. Залежно від району, де відбувається будівництво, визначається глибина залягання фундаменту (за глибиною промерзання ґрунту).

  1. Проектування. Виконуються геологічні дослідження: вивчаються властивості ґрунту, глибина промерзання, рухливість ґрунту, глибина залягання ґрунтових вод. Враховуються проектні характеристики майбутнього будинку – поверховість, будівельні матеріали, а також загальне навантаження на ґрунт.
  2. Розмітка.
  3. Земельні роботи.
  4. Зведення опалубки.
  5. Армування.
  6. Заливання.
  7. Гідроізоляція та зворотне засипання.

У підготовлених траншеях виготовляється та встановлюється дерев’яна опалубка, потім виконується подушка фундаменту: траншея засипається шаром піску, щебеню, гравію шарами по 20 мм, добре трамбується та поливається рясно водою. Подушка виконується з метою економії бетону для виготовлення фундаменту, але не повинна перевищувати половини висоти фундаменту. Зверху на подушку фундаменту влаштовується гідроізоляція, і лише після цього фундамент армують та заливають бетоном.

Якщо в будівлі, що будується, передбачається підвал, то виконується вентиляція і теплоізоляція підвального приміщення.

Гідроізоляція фундаменту

Фундамент будинку необхідно гідроізолювати. Способи гідроізоляції фундаменту різні: від простого обклеювання до використання гідроізоляційних добавок безпосередньо до бетону. По завершенні будівництва фундаменту необхідно виконати вимощення, яке захистить фундамент від впливу на нього води (дощ, сніг і т.д.).

Exit mobile version